نظر علمی و پزشکی در مورد عمل خود ارضایی چیست؟
loading...

وبلاگ تفریحی و سرگرمی

فال و تعبیر خواب | کودک و والدین | ازدواج و زناشویی | بیوگرافی

بازدید : 13 پنجشنبه 7 دی 1396 زمان : 16:41

نظر علمی و پزشکی در مورد عمل خود ارضایی چیست؟

خود ارضایی

خود ارضایی

فروید , “پدر” علم روانکاوی , بر این باور میباشد که برقراری رابطه جنـسی در انسان از دو خـواستگاه متفاوت نشات می گیرد. رویـکرد اولـیه غـریزی یـا فیزیـولوژیـک اسـت و دیـگری پـی آمد مـاهیـت نفسانی-عـاطفی انسـان ـاست.

نظر علمی و پزشکی در مورد عمل خود ارضایی چیست؟

با در نظر گرفتن دیـدگاه فیـزیولوژیک , رابطه ی جنسی در نتیجه رشـد ویژگی های ابتدایی جنسی در افراد ایجاد میگردد به عبارت دیگر انسان ها زمانی که از نظر جسمی به رشد کافی میرسند , آمـادگی بـرقرای ارتبـاط جنسی را پیدا می کنند. (این دوران که بلوغ نام دارد , در خانم ها در سن 18 سالگی و در آقایون در سن 21 سالگی به آخرین مرحله ی خود میرسد )


در طول 7 سـال ابتـدایی زنـدگی , نیروی جنسی در یک پسر

بچه در تمام قسمت های بدن او توزیع میگردد از 7 تا 14 سالگی , نیروی جنسی به اعضای جنسی منتقل می گردد ( در آقایون بیضه ها و در خانم ها تخمدان) در این زمان تفاوت های ظاهری میان جنس مذکر و مونث پدید می آید.

در مردان استخوان ها قدری درشت تر شده و بدن عضلانی تر میگردد , و به تدریج تن صدای آنها تغییر پیدا میکند البته باید توجه داشت که این تغییرات با گذر زمان تکمیل می شوند. شروع این تغییرات حاکی از ابتدای سن بلوغ است. بعد از آن منی و به مثابه آن اسپرم تولید میگردد , ولی اسپرم ها در این زمان به بلوغ کامل نرسیده اند. بر اساس پژوهش های پزشکی , محققین بر این باورند که اسپرم ها در سن 18 سالگی شروع به بالغ شدن می کنند و در سن 21 سالگی مرحله ی بلوغ آنها تکامل پیدا میکند در این زمان رشد بیضه ها و غدد مترشحه داخلی بدن نیز به آخرین حد خود میرسد
ارتباط میان غدد جنسی و غدد درون ریز

در ارگانیسم بدن انسان 7 غده مترشحه داخلی وجود دارد. هر یک از این غدد هورمون های متفاوتی را ترشح می کنند که پیام های مختلفی را به اعضای دیگر منتقل میسازند. این غدد مسئول تنظیم و تعدیل عملکردهای مختلف بدن از جمله رشد , فشار خون , دمای بدن , میزان کلسیم , شکر , فسفر , و از همه مهمتر عملکرد جنسی افراد هستند.

زمانی که هر یک از این غدد به نحوی قادر به نشان دادن واکنش درست از خود نباشند , بدن ممکن است با انواع و اقسام مختلف اختلالات مواجه شود. به همین دلیل میباشد که برخی از افرادی که در غدد خود با اختلال روبرو می شوند , باید با استفاده از هورمون های مصنوعی نیازهای بدن خود را مرتفع سازند.

مهمترین غده درون ریز , غده هیپوفیز نام دارد. این غده توانایی آن را دارد که به کل غدد درون ریز شدت و یا کسرت عمل وارد کند. غده ی هیپوفیز همچنین از جمله مهمترین غده های جنسی نیز محسوب میگردد
غده معروف هیپوفیز که محور اصلی کنترل فعالیت های بیضه ای/تخمدانی است , کنترل کلیه ی تنظیمات جنسی در بدن خانم ها و آقایون را به عهده دارد.

در مردان این غده فعالیت های جنسی خود را از زمان بلوغ -یعنی درست وقتی که هورمونهایی را به منظور تحریک اعضای جنسی به خون می فرستد- کار خود را شروع میکند
در خانم ها هم غده ی هیپوفیز در دوران بلوغ با ایجاد هورمون هایی که سبب تخمک گذاری در تخمدان ها می شوند , کار خود را شروع میکند هر یک از تخمک ها حاوی هورمون های جنسی زنانه هستند که سبب ایجاد و گسترش خصوصیات زنانه در بانوان می شوند.

همه ی انسان ها در تمام طول زندگی خود دائماً در حال انتقال و تغییر شکل انرژی هستند. همه چیز در زندگی انسان ها شروع و پایانی دارد و رابطه جنسی نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.
اندام های جنسی انرژی را تولید می کنند که باعث ایجاد تمایلات و گرایش های جنسی در افراد می شود؛ اما به منظور تولید یک چنین انرژیی , اندام های جنسی باید از منبع ذهنی تغذیه شوند. افکار و تصورات جنسی به عنوان مواد اولیه ی تولید اسپرم و انرژی جنسی محسوب می شوند.

زندگی یک انسان از تلفیق یک اسپرم با تخمک شکل می گیرد. تنها یک اسپرماتوزوئید (نطفه) این توانایی را دارد که یک انسان جدید خلق نماید. گفته میگردد که در هر بار انزال , مردها چیزی در قریب میلیون ها اسپرم از دست میدهند

در یک زمین کشاورزی زمانی که کشاورز تصمیم می گیرد دانه بکارد , بهترین انواع دانه ها را برگزیده میکند , زمین را به خوبی شخم می زند , و دو تا سه دانه می کارد –و نه میلیونها- و زمانیکه این دانه ها بزرگ شده و رشد کردند , از آنها استفاده کرده میوه هایشان را میخورد و زندگی میکند

به عنوان مثال یک درخت لیمو را در نظر بگیرید. این درخت زمانی به مرحله تکامل خود میرسد که بتواند میوه های رسیده ی لیمو پرورش دهد. اما اگر کسی به این امر توجه نداشته باشد و میوه ها را قبل از رسیده شدن کامل از درخت بچیند , با این کار خود به رشد درخت صدمه وارد کرده و اجازه نمی دهد که درخت به رشد و تکامل نهایی خود برسد.

این امر در مورد ارتباط جنسی نیز صدق میکند اگر فرد قبل از رسیدن به بلوغ کامل بخواهد از انرژی جنسی خود استفاده کند , به بدن خود صدمات جبران ناپذیری وارد میکند که در زیر نگاه کوتاهی به این مشکلات خواهیم داشت.

ارتباط جنسی و ورزش

اخیراً محققان از وجود نیروی جنسی باخبر شده اند و سعی می کنند تا از این نیرو بـهره گـرفته و آن را بــرای موارد دیگری ذخیـره کرده و به کار گیرند. در ورزش مشت زنـی , هـر مـربی کارآمدی در حیـن دوره ی آمـادگی , بـوکسور خـود را برای 90 روز از بـرقـراری ارتـباط جنسـی منـع مـی کند تا هم انرژی او بیشتر شود و هم بتواند مشتهای محکمـتری بـه حـریف وارد کند. در تیمهای فوتبال نیز بازیکنان از 3 روز قبل از انجام بازی به حومه شهر انتقال داده میشوند تا انرژی آنها در نتیجه بـرقـرای رابـطه جنـسی تحـلیل نـرود.

در مسابقات قهرمانی جهان در سال 1986م. تیم ملی کشـور آرژانتـین از هـمه تیم ها مدت زمـان بیشتـری را در اردوی آمـــادگی به سر برد و نتـیجـه چه شد: بدون شـکست از مسـابقات بـیرون آمـدند. یـک گـزارش علمی اثبات میکند که: “تستـوسترون نقـش مهـمی را در شـکل دهـی رفتار افراد بازی میکند این هورمن به عنـوان نوعی محرک شناخته میشود که در کلیه حالات فردی , از جمله عصبانیت و پرخاشگری نیز تاثیر گذار است.”
بنابر گزارش فوق در یک بازی فوتبال به راحتی می توان تشخیص داد که کدام یک از تیمها برنده خواهند شد: “تیمی که در رگ های خونی بازیکنانش میزان تستوسترون بیشتری موجود باشد.”

در “ناسا” که معتبرترین مرکز پژوهش های علمی جهان به شمار می رود , فعالیت های جنسی کلیه ی دانشمندانی که در آنجا مشغول به فعالیت هستند , تحت کنترل است تا پژوهشگران همیشه بتوانند در بهترین وضعیت مممکن ذهنی و جسمی قرار داشته باشند.

در گذشته مردهای یونان باستان تا سن 140 سالگی عمر می کردند. تا همین چند وقت قبل هم مردم به راحتی تا سن 90 سال عمر می کردند , اما این روزها به دلیل بروز پاره ای از مشکلات نظیر خودارضایی , آزار و اذیت های جنسی , غذاهای صنعتی , استفاده از هورمون های مصنوعی (که مصارف مختلفی دارند , نظیر: چاق کردن و بزرگ کردن زودرس جوجه ها و احشام) فرایند سالخوردگی از سنین پایینی (تقریباً 35 سالگی) شروع میگردد

در کل جهان افراد انگشت شماری هستند که از نظر اقتصادی کنترل همه افراد را به دست گرفته اند. این افراد از قدرت رابطه جنسی نیز به خوبی اطلاع دارند؛ به همین دلیل کلیه ی امکانات موجود را فراهم می آورند تا ذهن انسان های دیگر را تنها به این امر متمرکز کرده , عقل را از سر آنها بپرانند و کاری کنند تا آنها مطابق میلشان عمل کنند. آنها به خوبی می دانند که انسان های کم عقل , سرشار از شهوت هستند , بر روی امیال جنسی خود هیچ گونه کنترلی نداشته و به راحتی میتوان آنها را مطیع خود احداث
تئوری های پوچ مدرن در مورد ارتباط جنسی

نوگرایانی که بر روی ارتباط جنسی تحقیق و بررسی می کنند , به سادگی به خود اجازه میدهند که قدرت و حق برگزیده جوانان را از بین ببرند. برخی از آنها مواردی نظیر “خود ارضایی” را به جوانان پیشنهاد می کنند.

کینسی , مستر و جانسون که به عنوان پایه گذاران مطالعات جنسی نوین شناخته می شوند بر این عقیده اند که یک جوان می تواند چندین مرتبه در طول روز خود ارضایی کند چراکه علم پزشکی هیچ گونه تاثیر جانبی خطرناکی را پیدا نکرده که مربوط به خودارضایی باشد.

آنها بر این باورند که اهمیت خود ارضایی به ویژه در زمان بلوغ که خصوصیات های زنانه و مردانه در افراد بروز میکند از اهمیت بیشتری برخوردار میگردد و به همان اندازه که در مردها اهمیت دارد برای خانم ها نیز مهم است.

این افراد حتی معتقدند که زن و مرد می توانند در طول زمان قاعدگی , با هم ارتباط جنسی داشته باشند؛ اما پژوهش های علمی اثبات کرده اند که برقراری رابطه جنسی در زمان قاعدگی خطرناک و در عین حال زیان آور است چراکه در این زمان مواد مرده و فاسد از بدن زن خارج میگردد که اگر آلت تناسلی مرد با این مواد تماس پیدا کند آنها را جذب کرده , خواص آن از طریق خون به سلول های عصبی مغز انتقال پیدا میکند و بر روی قدرت جنسی مرد تاثیر نامطلوبی می گذارد.

تعداد دیگری از این محققان معتقدند که برقراری ارتباط جنسی از راه مقعد بلامانع بوده و می تواند بر طبق توافق طرفین انجام پذیرد. در مقابل این ادعا باید بیان کرد که هر یک از ارگان های بدن برای انجام دادن کار خاصی ایحاد شده اند و عملکرد مقعد نیز تخلیه مدفوع است.

افرادی که این کار را انجام میدهند به عضلات همکش و تنگ کننده ی باسن (Sphincters) خود آسیب وارد کرده و سبب بروز بواسیر و سایر عفونت های شدید روده و اثنی عشر می شوند. شایان ذکر میباشد که برقراری یک چنین روابطی به عنوان عمده ترین عامل انتقال بیماری های جنسی از جمله ایدز در میان مردهای هم جنس باز تلقی میگردد


ارتباط خود ارضایی با ضعف جنسی و انزال زودرس

مثالی که پیشتر در مورد زمین کشاورزی , درخت لیمو , و رسیدن دانه های لیمو برایتان بازگو کردیم را یک بار دیگر در ذهن مجسم کنید. ما در آن قسمت عنوان کردیم که اگر اولین برداشت قبل از رسیدن کامل میوه ها باشد , و کشاورز میوه های نارس را از درخت بچیند , عمر درخت کم شده , و توانایی باروری آن نیز به شدت کاهش پیدا میکند.

این امر در مورد حیوانات نیز صدق میکند به همین دلیل هم هست که دامپزشکان اهمیت بسیار زیادی برای این امر قائل هستند. باید بدانید که مطلب فوق در مورد انسان ها نیز صحت پیدا میکند اگر آقایون شروع کنند به برقرای روابط زیاد جنسی با افرا مختلف , و یا قبل از رسیدن به سن 21 سالگی , خود ارضایی را تجربه کرده باشند -یعنی زمانی که اسپرم ها به بلوغ کامل نرسیده اند- این امر خلل جبران ناپذیری را به قوای جنسی شان وارد میکند و بعدها عواقبی را در زندگی جنسی شان به وجود خواهد آورد.

زمانی که مرکز فعالیت های جنسی به دلیل وجود مزاحمت هایی نظیر خود ارضایی و یا آزار و اذیت های جنسی نتواند به درستی رشد پیدا کند , اندوخته قوای جنسی از سن 35 سالگی به بعد رو به تحلیل می رود و این مورد نه تنها تاثیر نامطلوبی بر روی دستگاه تناسلی می گذارد بلکه عملکرد کلیه سیستم های بدن را نیز تحت الشعاع قرار می دهد: دستگاه هاضمه , گردش خون , عملکرد غدد مترشحه , سیستم عصبی و …

این افراد به سرعت از سن 35 سالگی به بعد شاهد فرایند سالخورده شدن خواهند بود. خیلی زودتر از حالت طبیعی توانایی هایشان را از دست میدهند و متاسفانه خیلی سریع روانه گورستان خواهند شد. در چنین شرایطی ارگان های جنسیشان نیز دچار اختلالات مختلفی شده و انواع بیماری های گوناگون جنسی به همراه

بیماری هایی نظیر اختلال سیستم عصبی و دگرگونی سیستم سمپاتیک و پاراسمپاتیک و غدد درون ریز می شوند.
خودارضایی که از جمله نقص های فردی به شمار می رود , سبب ایجاد تصورات شهوانی در ذهن فرد میگردد در دراز مدت فرد عدم تمایل جنسی نسبت به جنس مخالف خود را پیدا میکند , از نظر ذهنی خسته میگردد , و دچار ناتوانی های جنسی خواهد گردید.

ساموئل اون ویر در بخش 9 کتاب خود با عنوان “ازدواج موفق” اینطور می نویسد که: “تصورات جنسی و تخیلات شهوانی سبب ایجاد ضعف جنسی و ذهنی می شوند. شاید در نگاه اول اینگونه افراد نرمال به نظر برسند و مانند افراد عادی تحریک پذیر باشند , اما زمانی که می خواهند با طرف مقابل ارتباط برقرا کنند و خواسته های او را براورده سازند , به سرعت ارضا می شوند , آلت تناسلی به حالت اولیه باز می گردد , در بدترین حالت ممکن قرار می گیرند , و دچار ناامیدی و افسردگی می شوند.

آنها در توهمات جنسی خودشان را غرق کرده اند که این توهمات هیچ ارتباط و یا شباهتی به دنیای واقعی ندارند. به همین دلیل هنگامیکه در شرایط طبیعی قرار می گیرند , نمی توانند از خود واکنش مناسب نشان داده و شکست می خورند. “ضعف جنسی-ذهنی ترسناک ترین تراژدی میباشد که می تواند برای هر زن و یا مرد با احساس و با منطقی اتفاق بیفتد.”

زمانیکه یک فرد جوان دست به خود ارضایی می زند , بازه زمانی , برای او هیچ اهمیتی ندارد و ترجیح می دهد که هر چه سریعتر خود را تخلیه کند. در علم روانشناسی این امر نهایتاً منجر به بروز عارضه ی انزال زودرس در فرد میگردد علاوه بر این , استمناء سبب انبساط عضلات اسفنکتر میگردد که این عامل به نوبه ی خود موجبات انزال زودرس را بیش از پیش فراهم خواهد آورد.

از سوی دیگر نباید از این امر غافل شد که “ملاتونین” هورمون بی چون و چرای جوانی است. فرایند سالخوردگی مستقیماً به ترشح این هورمون در بدن بستگی دارد. این هورمون در زمان جوانی به وفور در بدن ترشح میگردد و از سن 25 سالگی به بعد ترشح آن در بدن کاهش پیدا میکند

خود ارضایی , به ویژه در زمان جوانی , باعث از دست رفتن میزان بسیار زیادی ملاتونین در بدن میگردد این امر غده ی کاجی شکلی که در بدن ملاتونین ترشح میکند را ضعیف کرده , خاصیت مغناطیسی موجود در این غده را کاهش می دهد و بطور کلی سبب کاهش طول عمر آن می گردد.

روابط جنسی نامشروع با افراد متعدد نه تنها از نظر فیزیکی مضرات بیشماری را در بردارد , بلکه می تواند از نظر روحی و ذهنی نیز بر روی افرادی که این کار ار انجام میدهند , تاثیرات نامطلوبی بگذارد. افرادی که در مکالمات محرک جنسی شرکت میکنند , کسانی که به خواندن مجلات محرک جنسی معتاد هستند , و کسانی که به

تماشای فیلم های ضد اخلاقی جنسی گرایش دارند , مبحث ظریف و مطبوع رابطه جنسی را به صورت وحشیانه , به دور از انسانیت , و تنها با رضایت ذهنی با نکبت و بدبختی همراه می سازند. انسان ها باید یاد بگیرند که چگونه می توانند هوشمندانه زندگی کنند.


عواقب خود ارضایی

با توجه به رویکرد نفسـانی-عـاطـفی رابـطه جنـسی , فـرویـد معتـقد میباشد که رابطه جنسی محصول گردهمایی یک زن و یک مرد است کـه یـکدیـگر را دوسـت بـدارند و مکمل یکدیگر باشند.
به همین دلیل هم هست که فروید خود ارضایی را یک نقص فردی نـامگـذاری مـی کند (بـه این دلیل که طرف دوم در این ارتباط وجود ندارد مگر در خیال). در حین خود ارضایی فرد اگر مرد بـاشــد , یک زن را در ذهن خود مجسم میکند و اگر زن بـاشد یک مرد را در ذهن خود مجسم کرده و با او وارد رابـطـه جنسی میگردد

در این حال خستگی چند برابر میگردد , چرا که فرد هم از نظر جنسی از خود کار می کشد و هم از نظر ذهنی. تصویر شریک جنسی خیالی , مانند یک لوح در ضمیر ناخودآگاه فرد حک میگردد و سبب بروز انزال های شبانه ناخواسته میگردد به این ترتیب که فرد هر چقدر بیشتر خود ارضایی کند , میزان این انزال های شبانه افزایش می یابد.

دمای خارجی بدن انسان 98 درجه فارنهایت است و دمای درونی آن 100 درجه فارنهایت. این دما در زمان خود ارضایی افزایش پیدا میکند زمانیکه انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید , حرکات کرم وار جذب در کیسه ی منی ایجاد می شوند , اما به دلیل خود ارضایی , کیسه ی حاوی منی خیلی زودتر از زمان مقرر تخلیه گردیده است.

فرایند طبیعی بدین گونه میباشد که کیسه های منی سعی می کنند تا خود را پر کنند , اما از آنجایی که منی خیلی زودتر از بدن خارج شده , چیزی جز هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد جذب نخواهد شد. این هوا بعداً از طریق کیسه منی به سیستم لنفاوی انتقال داده میگردد , سپس به مغز انتقال پیدا کرده و باعث ایجاد شک دمایی شده و فضای سردی را میان ماده ی مغزی و سلول ها ایجاد میکند و این امر واکنش نرمال ماده مغزی , سیستم عصبی و جسمانی را مختل می سازد.

کیسه منی می بایست به جای جذب هوا , اسپرم جذب کند , اما این امر مقدور نخواهد بود چراکه اسپرم ها قبلاً آزاد شده اند. علاوه بر این جذب هوا از جذب مایع خیلی ساده تر است.

ساموئل اون ویر , فیلسوف , انسان شناس , و محقق امور جنسی و روانشناس بخش مطالعات جنسی , در کتاب خود با عنوان “یادگیری علوم فردی” در مورد این هوای سرد جذب شده تصریح می دارد که: ” در خصوص افرادی که به شخصه استمناء می کنند , به راحتی می توان گفت که چه ایرادی می تواند بوجود آید. زمانی که آنها خود ارضایی می کنند , در حال ارتکاب به جرم در برابر طبیعت هستند.

وقتی انزال به واسطه خود ارضایی پدید می آید , حرکات کرم وار جذب ایجاد می شوند که این حرکات برای هر مردی کاملاً قابل درک و تشخیص است و به واسطه ی تاثیر خالی بودن کیسه های منی , این کیسه ها سعی می کنند تا خود را پر کنند و به همین جهت هوای مرطوب از طریق آلت تناسلی مرد با همان حرکات کرمی شکل , جذب میگردد

این سیگنال ها به مغز فرستاده می شوند , به همین دلیل مایع مغزی زیادی در این میان از بین می رود , و در نتیجه فرد از نظر ذهنی خسته میگردد

بد نیست بدانید که تعداد بیشماری از مردها به دلیل عمل منفور خودارضایی دیوانه شده اند. مغزی که پر از هوا شود دیگر توانایی تفکر ندارد و قابلیت های ذهنی خود را به طور 100% از دست خواهد داد. به همین دلیل ما هم این عمل نادرست را 100% محکوم می کنیم.

اسپرم ها حاوی رمز ژنتیکی DNA (اسید دی اکسی ریبونوکلئیکDeoxyribonucleic Acid) , RNA یا اسید ریبونوکلویک (Ribonucleic Acid) , آنزیم ها , کلسیم , فسفر , نمک های بیولوژیک , و تستوسترون میباشند زمانیکه استمناء صورت می پذیرد , کلیه ی این اجزای حیاتی از بدن فرد بیرون کشیده می شوند و اگر فرد در دوران بلوغ قرار داشته باشد , امکان رشد کافی را پیدا نمی کند و نیرویی که در این مواد وجود دارد , جذب نشده و از بدن او خارج می شوند.

از آنجایی که میزان زیادی کلسیم به همراه منی از بدن خارج میگردد , فرد احساس خستگی شدید در استخوان ها میکند و ممکن است دچار کوفتگی پا شود. لازم به ذکر میباشد که استخوان های تنومند نشان دهنده ی میزان قدرت فرد هستند.

همانطور که می دانید گلبول های قرمز خونی و پلاکت ها در مغز استخوان تولید می شوند. فرد جوانی که خودارضایی میکند , اجازه نمی دهد که مایع مغز استخوان به خوبی شکل بگیرد و باید تا آخر عمر خود شاهد عواقب آن باشد.

زمانیکه فسفر بیش از حد طبیعی به واسطه خودارضایی از بدن خارج میگردد , مشکلات عصبی از قبیل رعشه برای فرد ایجاد میگردد در زمان خود ارضایی لسیتین نیز از بدن خارج میگردد که این امر سبب فرسودگی سیستم عصبی میگردد و به مرور زمان موجبات بیحالی , ضعف اعصاب و نهایتاٌ مرگ تدریجی سلول های عصبی را فراهم خواهد آورد.


تئوری های پوچ محققان جنسی نوگرا

دکتر اسـپایـتک متخصص برجسته کالبد شناسی امریکایی و رئـیس جامعه عصب شناختی نیـویورک در کـتـاب خـود بـا عنوان “انرژی خالق” بیان میدارد کـه جنـون هـای متفاوتی بـه واسـطه ی خـود ارضایی و آزار و اذیت های جنسی پدید خـواهد آمـد , چراکه مایـع مـغزی ابتـدا سـرشـار از لسیـتـین است و سپس بـواسطه انـزال غیـرمترقبه , از لسیتین خالی میگردد به همین دلیل ارگان ها بـه جـای آن باید از سایر بافت ها و اعصاب موجود در مغز استفاده کنند.

در هـر بار انـزال مـردها چیـزی در حـدود 300 تا 400 میـلیون اسپرم به همراه مقادیر زیادی انرژی از دست میدهند واقعاً چه می شد اگر انسانها می دانستند که چگونه می توانند این انرژی را به جای خارج کردن از بدن , در بدن خود ذخیره نمایند؟! نتیجه حتماً انسانی شبیه به سوپرمن می شد!
پروستات غده ای میباشد که دقیقاً در زیر گردنه ی مثانه قرار گرفته است؛ مایعی به رنگ سفید کدر و لزج ترشح میکند که به عنوان وسیله ای برای انتقال اسپرم ها به شمار می رود. این غده تقریباً در سن 21 سالگی به مرحله ی رشد کامل خود میرسد

زمانیکه فرد قبل از رسیدن به بلوغ کامل (در مردان سن 21 سالگی) دست به خود ارضایی می زند , پروستات دچار ضعف و نقصان میگردد و این امر سبب بروز اختلالات مربوط به پروستات در سنین چهل سالگی به بعد میگردد

این اختلال بدین شرح میباشد که غده ی پروستات بزرگ شده , راه خروج ادرار را مسدود میکند و فرد برای تخلیه ی ادرار باید بالاجبار از سند پزشکی استفاده کند. این عارضه درست مانند وازکتومی , سبب ایجاد ناتوانی جنسی میگردد

بد نیست بدانید بچه هایی که پدر آنها خودارضایی می کرده , نمی توانند در سلامت کامل روحی و روانی به سر برند. آنها دارای بیماری های گوناگونی هستند چراکه از یک تخم نه چندان سالم بوجود آمده اند.
خود ارضایی همچنین در خانم ها هم دیده میگردد و امری زجر آور و دردناک قلمداد میگردد
خود ارضایی سبب ایجاد ناتوانی جسمی و انزال زوردس میگردد این امر به وفور در میان مردهای سنین زیر 40 سال قابل مشاهده است.

ساموئل اون ویر در کتاب دیگر خود با عنوان ” آموزش های بنیادین” در بخش “نوجوانی” اینطور نوشته میباشد که “جرم های خاموشی وجود دارند و پی آمدهای منفوری در پی آن گریبانگیر افراد میگردد اگر فرد مشکلات جنسی اش را مخفی نگه دارد , مرتکب گناه میگردد اگر در مورد مشکلات خود اطلاعات غلط بدهد نیز مرتکب جرم دیگری شده است.”

“فسادی که به واسطه خود ارضایی ایجاد میگردد , قابلیت ها و توانایی های مغزی را به طور کامل از بین میبرد افراد باید توجه داشته باشند که ارتباط تنگاتنگی میان منی و مغز وجود دارد. مغز برای منی از اهمیت متمایزی برخودار است و منی هم برای مغز مهم است. مغز برای منی انرژی ایجاد کرده و سبب انتقال آنها میگردد , منی هم ذهن را تصفیه کرده و اگر در جهت درست هدایت شود , توانایی های آن را ارتقا میبخشد.”

“مطالعات فیلسوفانه ای که عمیقاً بر روی عملکرد غده های درون ریز متمرکز شده اند , بر این باروند که بدن طی فرایند خودانزالی انرژی بی شائبه ای را از دست می دهد. چه بسیار افرادی زیادی با چهره های زیبا بوده اند که در اثر انجام این کار زیبایی خود را از دست داده اند! چه بسیار مغزهایی که منحط و فاسد شده اند! و … همه و همه ی این وقایع به دلیل آن میباشد که انزال در شرایط و موقیعت و زمان مناسب انجام نپذیرفته.”

“آمار و ارقام گویای این مطلب هستند که این روزها خود ارضایی در خانم ها و آقایون جوان بیش از پیش باب شده است. بیمارستان های روانی مملو از زنان و مردانی هستند که مغزشان به دلیل خودارضایی بیمار گشته. تیمارستان , مقصد نهایی فردی میباشد که به خودارضایی اعتیاد پیدا میکند ”


خود ارضایی در خانم ها

خودارضایی در خانم ها نیز به چشم می خورد و این امر , هم دردناک است و هم زجر آور. برخی از مضرات در خانم ها و آقایون مشابه است: اختلال در رشد سیستم عصبی , مغز , خستگی , از دست دادن انرژی و سر زندگی , کاهش قدرت حافظه و عدم تمایل به جنس مخالف.

در خانم ها شاهد ناباروری نیز خواهیم بود. بدترین پی آمدی که در خانم ها می توان مشاهده کرد رفتارهای متعارض روانی-اجتماعی است.

خانم هایی که مرتکب این امر می شوند به مروز زمان نمی توانند با هیچ مردی ارتباط جنسی برقرار کنند چرا که به تدریج توانایی های اولیه جنسی خود را از دست میدهند. خانمی که خود ارضایی نمی کند , همچنان سرزندگی , زیبایی , برق چشمان , و توانایی جذب بالای خود را حفظ خواهد نمود. خانم ها باید از مشاهده ی تصاویر محرک جنسی جلوگیری کرده , در مکالمات مبتذل شرکت نکنند , و فقط با افراد شایسته ارتباط دوستی برقرار کنند.
چگونه می توان از خودارضایی دست کشید؟

پیش از هر چیز باید بدانید که افراد زیادی به مراکزی که به این منظور دایر شده , مراجعه کرده و حتی در موارد خیلی حاد و پیشرفته نیز موفق به جلوگیری از این عمل غیر اخلاقی شده اند. چرا شما یکی از آنها نباشید؟

باید یاد بگیرید که چگونه می توانید جلوی خود ارضایی را با استفاده از تکنیک هایی که در جلسات آموزشی به شما تعلیم داده میگردد , بگیرید. در اکثر این جلسات مشاور سعی میکند تا ضمیر ناخودآگاه بیمار را به کار اندازد.
در این جلسات به شما آموزش میدهند که تمایلا خودارضایی به عنوان یک عینینت درونی هستند که به ذهن شما حمله ور می شوند. شما باید در مقابل آنها ایستادگی کرده و اجازه ندهید که به درون ذهنتان نفوذ کنند.

در ابتدا شاید انجام این کار قدری دشوار باشد و این توانایی را نداشته باشید که فکرتان را بر روی چیز دیگری متمرکز کنید؛ اما با تلاش به راحتی می توانید آنرا تحت کنترل خود در آورید. شما به راحتی قادر خواهید بود آنرا به طور کامل از زندگی خود حذف کنید. اگر فرد در گذشته دائماً خودارضایی می کرده و سپس این کار را متوقف کند , خودش متوجه تغییرات بوجود آمده در زندگی اش خواهد گردید. و می تواند مقادیر زیادی انرژی و توانایی های ذهنی اش را ذخیره کرده و بدون احساس هیچ گونه ترس و واهمه ای با حقایق زندگی روبرو شود.
سایر راههای جلوگیری:

عادات سالم را در خود تقویت کنید: از تصاویر محرک جنسی اجتناب کنید , به جوک های مبتذل گوش ندهید , دوستان سالم برای خود برگزیده کنید و از پوشیدن زیر پوش های تنگ و چسبان خودداری نمایید.
-از مصرف بیش از اندازه ی گوشت گاو , به ویژه در وعده غذایی شام خودداری کنید.

-مصرف یک وعده غذای حیوانی آن هم در نهار کافی است.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 22
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 14
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 14
 • بازدید ماه : 15
 • بازدید سال : 244
 • بازدید کلی : 464
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی