رازهای آرایش از زبان سرشناس ترین آرایشگر جهان
loading...

وبلاگ تفریحی و سرگرمی

فال و تعبیر خواب | کودک و والدین | ازدواج و زناشویی | بیوگرافی

بازدید : 10 دوشنبه 4 دی 1396 زمان : 15:43

رازهای آرایش از زبان سرشناس ترین آرایشگر جهان

رازهای آرایش
رازهای آرایش

رازهای آرایش

رازهای آرایش
بابی براون یکی از مشهورترین ها در زمینه آرایش و محصولات آرایشی است. او سالانه میلیون ها دلار در سراسر جهان فروش دارد. نام محصولات او جزء برندهای اصلی و معتبر لوازم آرایشی است. از جمله مشتریان بسیار معروف او مریل استریپ , کاترین زتا جونز و سیدنی کلافورد هستند. علاوه بر اینها او نویسنده سه کتاب پرفروش در زمینه زیبایی و آرایشگری میباشد که در آموزش آرایشگری معروف اند تا جایی که مجله نیویورک تایمز از او به عنوان معروف ترین فروشنده لوازم آرایشی و مشاور زیبایی نام میبرد از این پس می خواهیم سلسله آموزش های او را در زمینه زیبایی و آرایشگری برای استفاده شما چاپ كنیم. آموزش هایی که بر سادگی و زیبایی بیشتر تاكید دارند.

کار را از کجا شروع کنید

رازهای آرایش از زبان سرشناس ترین آرایشگر جهان

رازهای آرایش
به راحتی می توان با یک موچین , سایه , برس ابرو و ژل ابرو صورت را کاملا تغییر داد. یک آرایشگر حرفه ای به خوبی می تواند در پیدا کردن بهترین مدل به شما کمک کند و بعد از آنکه ابروها مدل گرفت دیگر آرایش و زیبا جلوه دادن آنها برعهده خودتان است. ابروهای کمی هستند که به تنهایی و بدون سایه , مداد و… بدون عیب و زیبا جلوه کنند. اول از همه با یک برس یا شانه ابرو باید تار موهای ابرو را مرتب کرد و حالت داد. با حالت دادن ابرو با سایه و مداد و… می توان زیبایی این قاب چشم ها را چندین برابر کرد.

رازهای آرایش

چگونه به ابروها حالت دهید

رازهای آرایش
برای شروع برداشتن ابروها باید یک خط فرضی را از پره بیرونی بینی به سمت گوشه داخلی چشم تصور کنید و آن را تا ابروها ادامه دهید.

رازهای آرایش

1. رنگی را که با رنگ ابرو و موها هماهنگ باشد را برگزیده کنید.

رازهای آرایش

2. برای اینکه بتوانید به ابروها حالتی طبیعی بدهید , توصیه می کنیم از ریمل ابرویی استفاده کنید که به موهای ابرو حالت طبیعی دهد.

رازهای آرایش

3. برای اینکه ابروها بیشتر خود را نشان دهند بهتر است از سایه ابروی پودری استفاده کنید. برای این كار از گوشه داخلی ابروها شروع کنید و مطمئن شوید که تمام جاهای خالی را پرکرده اید

رازهای آرایش
4. برس را به سمت قسمت داخلی ابروها نزدیک کنید و حالت هلالی آنها را شکل دهید. بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

رازهای آرایش

5. مطمئن شوید که قد ابرو را به اندازه کافی شکل داده و به خوبی تمام ابرو را پر کرده اید.

رازهای آرایش
اگر ابرو ندارید

ممکن است ابروهایتان را به دلایل متعددی از دست داده باشید مثلا به دلیل بیش از اندازه با موچین کندن یا پیری یا حتی شیمی درمانی یا… اما نگران نباشید , می توانید همانند ابروهای طبیعی جای آن را بکشید. اول از همه یک مداد همرنگ ابرو های طبیعی تان را برگزیده کنید و خیلی ملایم جای ابروهای قبلی را با همان حالت بکشید. بعد از مداد باید به سراغ سایه ابرو بروید و با یک برس ابرو روی قسمت های کشیده شده را پر کنید. حواستان باشد که باید تمام سطح ابرو به طور یکنواخت رنگ داشته باشد.

رازهای آرایش
اگر ابرو تنک شد ه است

رازهای آرایش
اگر ابروهایتان تنک شده یعنی به طور نقطه نقطه بخش هایی از آن خالی شده است باید به طریقی این جاهای خالی را بپوشانید , البته باید حواستان باشد که حالت ابرو مصنوعی نشود , بهترین کار این میباشد که با مداد ابرو یا با سایه ابرو روی قسمت های خالی ضربات آهسته بزنید. اگر احساس کردید که هیچ کدام از این روش ها به تنهایی جواب نمی دهد , می توانید از هر دو روش همراه هم استفاده کنید.

رازهای آرایش
فاصله زیاد بین ابروها

رازهای آرایش
وقتی فاصله بین ابروها خیلی زیاد باشد حالت چشم ها تغییر میکند , كه نه چشم ها می توانند خود را نشان دهند و نه ابروها. به همین دلیل توصیه می کنیم گوشه داخلی ابروها را با سایه ابرو اصلاح کرده و به آنها حالت دهید. باید ابروها به طریقی پر شوند تا یک خط مستقیم در گوشه داخلی خودنمایی کند.

کسانی که ابروهای کمی دارند

رازهای آرایش
خانم های زیادی هستند که از همان اول ابروهای چندان پری ندارند. برای اینکه ابروهای كم پشت , حالت خود را به خوبی نشان دهند باید داخل آنها پر شود. البته نه به طریقی که ابروها حالتی مصنوعی پیدا کنند. اگر شما هم جزو این دسته هستید باید آنقدر با مهارت این کار را انجام دهید که هیچ کس به جز خودتان متوجه این پرشدگی ابرو نشود.

رازهای آرایش

1. از گوشه داخلی ابروها شروع کنید. این قسمت معمولا بیشتر از جاهای دیگر ابرو خالی بودن خود را نشان می دهد , حواستان باشد که نباید این قسمت را خیلی پررنگ کنید , زیرا مصنوعی میگردد

رازهای آرایش
2. سایه ابرویی برگزیده کنید که با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته یعنی نه پررنگ تر و نه کم رنگ تر باشد. همچنین توصیه می کنیم سایه پودری برگزیده کنید , زیرا حالت ابرو را طبیعی تر نشان می دهد. حالا با سایه و برس داخل ابرو را بکشید و پر کنید.

رازهای آرایش
3. با همان برس ضربات خیلی آهسته ای به ابروها وارد کنید تا سایه و رنگ کاملا پخش شود و حالتی طبیعی بگیرد. البته برای این کار از نوک انگشتتان هم می توانید استفاده کنید.

رازهای آرایش
4. کشیدن هلالی ابرو خیلی مهم است , زیرا نقشی مهم در شکل دادن ابرو دارد. شما باید از گوشه داخلی به سمت بالا , یعنی هلالی پیش بروید و بعد برس را برگردانید و به سمت پایین حرکت کنید.

رازهای آرایش
5. النهایه باید قد ابرو را تنظیم کنید , بعضی ها ابروی بلند دوست دارند و بعضی ابروی کوتاه , باتوجه به سلیقه و حالت چشم های خود بهترین اندازه را برگزیده کنید.

رازهای آرایش
6. و النهایه نوبت شانه کردن موهای ابروست. با یک برس ریمل تمیز , تمام موهای ابرو را به سمت بالا شانه کنید تا هم سایه زیر ابرو حالتی یکنواخت پیدا کند و هم موهای نامرتب ابروها حالت بهتری بگیرد و مدل ابرو , خود را بهتر نشان دهد.

رازهای آرایش
چطور ابرو بردارید؟

موچین بهتر از هر وسیله دیگری می تواند به ابروها مدل دهد و اما مشکلی هم وجود دارد. یعنی قسمت هایی از ابرو که به طور مرتب با موچین کنده شوند کم کم رشدشان متوقف می شود؛ به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید که قسمت های اصلی ابرو را مدام با موچین برندارید.اگر می خواهید هنگام کندن ابروها درد کمتری احساس کنید بعد از حمام موچین به دست شوید زیرا کمتر از هر زمان دیگر احساس درد خواهید کرد.

رازهای آرایش

1. از زیر هلال ابرو کار تمیز کردن را شروع کنید. هر چندتا مویی را که کندید دست نگه دارید و در آینه کار خود را کنترل کنید و سپس دوباره دست به کار شوید.

2. خیلی آرام , موها را با موچین بکنید تا میزان اشتباه تان کمتر شود و همین طور به داخل ادامه دهید تا به پهن ترین بخش ابرو برسید.

راه هایی برای آرایش بهتر ابروها

پرکردن ابرو

به علل مختلفی ممكن است قسمت هایی از ابرو خوب رشد نکند مثلا بعضی ها از اول ابروهای کاملا قرینه ای ندارند و یکی از ابروهایشان نسبت به دیگری کمی تنك تر است یا اینکه مثلا دم ابرو را برای مدت های طولانی با موچین برداشته اید و حالا دیگر ابروهای این قسمت رشد نمی کنند. برای پرکردن این قسمت ها هم می توانید از مداد به تنهایی یا مداد و پودرسایه به همراه هم استفاده کنید. البته با استفاده از یک مداد ابرو که کاملا با رنگ ابرو هماهنگی داشته باشد. قسمت ابتدای ابرو , دقیقا بالای گوشه داخلی چشم , باید پر باشد. می توانید این قسمت را با مداد ابرو و با خطوط نازك مومانند پر كنید.

یکنواخت کردن ابرو

با یك برس زبر كه در پودر رنگ ابرو فروكرده اید كارتان را ادامه دهید. به این ترتیب رنگ مداد ابرویتان بیشتر میگردد هرقدر به كمان ابرویتان نزدیك تر می شوید خطوط را نازكتر كنید. بعد از آرایش ابرو , با یك برس ریمل , كمی ژل ابرو یا موس ثابت كننده كه بیرنگ است به ابرو بزنید. ابرو كمی براق و موهای ابرو در جای خود نگاه داشته میگردد توجه داشته باشید كه از ژل كم استفاده كنید , زیرا استفاده بیشتر باعث چسبندگی و آلودگی میگردد

آیا ابرو طبیعی است؟

در نهایت بار دیگر به ابروهایتان در آینه نگاه کنید تا مطمئن شوید حالت و رنگی طبیعی دارند. توصیه می شود که با یک برس دوباره ابروها را شانه کنید تا رنگ های اضافه از بین برود.

فوت کوزه گری که باید بدانید

ابروها را همیشه در همان جهتی که هستند بردارید یعنی به سمت بالا و مایل. هرگز با موچین موها را به سمت پایین نکشید تا از ریشه در بیاورید زیرا این خود در نامنظم شدن تارهای ابرو بسیار موثر خواهد بود. همچنین هنگام برداشتن از انتهای یک ابرو همان ابرویی که دست راحت تر است آغاز نموده وبا موچین پایین خط تمایز و در همان جهت رشد مو , موهای اضافه را بردارید , همین طور بالای ابرو را.

چه موچینی بهتر است؟

برای برداشتن موهای اضافه از موچین های سر كج استفاده كنید. ابروانتان را برای پر نشان دادن به سمت بالا و برای نازك نشان دادن به سمت چپ و راست برس بكشید. برای اینكه ابرویتان حالتش را حفظ كند از ژل ابرو استفاده كنید. بهترین موچین ها , موچین های نوك كجی هستند كه قسمت انتهایی زبری دارند و گرفتن مو با آنها آسان تر است. برای كنترل بهتر از موچین هایی كه حالت قیچی دارند استفاده كنید. هر 2 یا 3 سال , وقتی نوك موچین شل شد , باید موچین خود را تعویض كنید. همیشه موچین خود را تمیز نگه دارید. این كار را به كمك یك گوش پاك كن آغشته به ماده ضد عفونی یا الكل انجام دهید. همواره شب هنگام ابرویتان را بردارید تا قبل از شروع آرایش صبحگاهی آثارسرخی از اطراف ابرو محو شده باشد. اگر ابروهایتان به راحتی حالت نمی گیرد و بلند و نافرم می ایستد باید آنها را با یک قیچی کوچک مخصوص ابرو کوتاه کنید تا بهتر حالت بگیرند.

ابروها را تیغ نزنید

از تیغ زدن ابرو با هر بار برداشتن آن خودداری کنید زیرا علاوه بر زود در آمدن ابروها , تارهای موی ابرو را کلفت تر کرده , باعث شکستگی موهای ابرو در زیر پوست شده و موهای زیر پوستی ابرو را زیاد میکند همچنین موها در خلاف جهت ابروها بیرون خواهد آمد و به مرور جهت ابروها کاملا به سمت پایین عوض خواهد گردید. در این شرایط شما فرم اولیه ابروهایتان را که به شکل زیبایی به سمت بالا شانه می شد از دست خواهید داد.

هر حالت ابرو چه ویژگی هایی دارد؟

ابروهای نامرتب (ژولیده)

ابروهای پر خیلی خوش حالت هستند اما ابروهای ژولیده باعث می شوند كه چشم های شما ریزتر به نظر بیاید. (ابتدای خط ابرو باید موازی باسوراخ بینی باشد).

ابروهای خیلی كم پشت

اگر چه ابروهای خیلی باریك در نگاه اول زیبا هستند ولی چهره را خشن نشان میدهند برای اجتناب از رشد نامنظم ابروها , آنها را یكی یكی بردارید.

ابروهای كمانی

با استفاده از روش كمانی كردن , ابروی بی حالت شما حالت دار میگردد فرم صورت هر طور باشد نوك كمان ابرو باید درست بالای گوشه بیرونی عنبیه چشم باشد.

چه رنگ مداد ابرو برای شما مناسب است؟

همیشه رنگ مداد ابرویتان را هماهنگ با رنگ موها و پوست تان برگزیده کنید. معمولا برای روز رنگ طبیعی و برای عصر از رنگ های تندتر استفاده کنید. اگر رنگ موهایتان را اغراق آمیز تغییر بدهید , باید متناسب با آن رنگ ابرویتان را کمرنگ یا پررنگ کنید. تنوع رنگ ابروی پودری بیشتر از مداد ابروست. قبل از هر بار استفاده , نوک مداد ابرویتان را تیز کنید. اگر از رنگ پودری استفاده می کنید , بعد از هر دو یا سه بار استفاده برس آن را بشویید و با باد خشک کنید. اگر پودر زیادی روی برس باشد رنگ را بیش از حد پخش می کند.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 22
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 2
 • بازدید ماه : 3
 • بازدید سال : 232
 • بازدید کلی : 452
 • آخرین نظرات
  کدهای اختصاصی